SQP20AJB-1R
- 型號描述:
1 Ohms ±5% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
RES 1 OHM 5% 20W AXIAL
- 型號:
- SQP20AJB-1R
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 1 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 20W
- Composition
- Cement
- Features
- Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
- Temperature Coefficient
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Axial
- Size / Dimension
- 0.492" Square x 2.362" L (12.50mm x 60.00mm)