首頁 > YAGEO代理商 > SMD2016B075TF
影像僅供參考,以產品規格為準
SMD2016B075TF
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD PPTC SMD 2016, 60V 0.75A
型號:
SMD2016B075TF
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
800
起訂量:1 倍增量:1
Type
Polymeric
Voltage - Max
60V
Current - Hold (Ih) (Max)
750 mA
Current - Trip (It)
1.55 A
Current - Max
20 A
Time to Trip
500 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min)
130 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
900 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2016 (5041 Metric), Concave
Size / Dimension
0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.089" (2.25mm)