首頁 > YAGEO代理商 > SMD1206B050TF/15
影像僅供參考,以產品規格為準
SMD1206B050TF/15
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 15V 500 mA Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 15V 500MA 1206
型號:
SMD1206B050TF/15
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave
Size / Dimension
0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
500 mA
Current - Trip (It)
1 A
Voltage - Max
15V
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)
Current - Max
100 A
Time to Trip
100 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min)
150 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
750 mOhms