SMD1206B050TF/15
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 15V 500 mA Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 15V 500MA 1206
- 型號:
- SMD1206B050TF/15
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymeric
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 500 mA
- Current - Trip (It)
- 1 A
- Voltage - Max
- 15V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Current - Max
- 100 A
- Time to Trip
- 100 ms
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 150 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 750 mOhms