SJD12A36L01
- 型號描述:
58.1V Clamp 3.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123S
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123S
- 型號:
- SJD12A36L01
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-219AA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 3.5A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 36V
- Supplier Device Package
- SOD-123S
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 58.1V
- Power - Peak Pulse
- 1000W (1kW)