RV1206FR-071M62L
- 型號描述:
1.62 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1.62 MOhms 250 mW 1206 1%
- 型號:
- RV1206FR-071M62L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
數量:
- Resistance
- 1.62 MOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, High Voltage
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)