首頁 > YAGEO Corporation代理商 > RP0402BRD0720KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RP0402BRD0720KL
型號描述:
20 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
型號:
RP0402BRD0720KL
品牌:
YAGEO Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:981 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.1%
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Failure Rate
Resistance
20 kOhms