RL1206JR-070R25L
- 型號描述:
250 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
RES 0.25 OHM 5% 1/4W 1206
- 型號:
- RL1206JR-070R25L
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 250 mOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±600ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)