首頁 > YAGEO代理商 > RL1206JR-070R25L
影像僅供參考,以產品規格為準
RL1206JR-070R25L
型號描述:
250 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
RES 0.25 OHM 5% 1/4W 1206
型號:
RL1206JR-070R25L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
250 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±600ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)