首頁 > YAGEO代理商 > RL1206FR-070R68L
影像僅供參考,以產品規格為準
RL1206FR-070R68L
型號描述:
680 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
RES 0.68 OHM 1% 1/4W 1206
型號:
RL1206FR-070R68L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Features
Current Sense
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
680 mOhms