PT2512FK-7W0R62L
- 型號描述:
620 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RES 0.62 OHM 1% 2W 2512
- 型號:
- PT2512FK-7W0R62L
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 620 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 2W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Supplier Device Package
- 2512
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)