PT2010FK-7W0R33L
- 型號描述:
330 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RES 0.33 OHM 1% 1W 2010
- 型號:
- PT2010FK-7W0R33L
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2010
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 330 mOhms