PT1206JR-7W0R05L
- 型號描述:
50 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RES 0.05 OHM 5% 1/2W 1206
- 型號:
- PT1206JR-7W0R05L
- Resistance
- 50 mOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Temperature Coefficient
- ±350ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)