PT0603FR-7W0R05L
- 型號描述:
50 mOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RES 0.05 OHM 1% 1/5W 0603
- 型號:
- PT0603FR-7W0R05L
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 50 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- 0/ +400ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)