首頁 > YAGEO代理商 > PT0603FR-7W0R05L
影像僅供參考,以產品規格為準
PT0603FR-7W0R05L
型號描述:
50 mOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RES 0.05 OHM 1% 1/5W 0603
型號:
PT0603FR-7W0R05L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
50 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
0/ +400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)