PS0306FRF7W0R05L
- 型號描述:
50 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor Wide 0603 (1608 Metric), 0306 Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.05 OHM 1% 1/3W 0306
- 型號:
- PS0306FRF7W0R05L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Resistance
- 50 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Composition
- Metal Element
- Features
- Current Sense, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- Wide 0603 (1608 Metric), 0306
- Supplier Device Package
- 0306
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)