首頁 > YAGEO代理商 > PE2512FKE7W0R01L
影像僅供參考,以產品規格為準
PE2512FKE7W0R01L
型號描述:
10 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
型號:
PE2512FKE7W0R01L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)