PE1206FRM470R02L
- 型號描述:
20 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.02 OHM 1% 1W 1206
- 型號:
- PE1206FRM470R02L
- Resistance
- 20 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.89mm)