PE1206FRM070R05L
- 型號描述:
50 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.05 OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- PE1206FRM070R05L
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 50 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.89mm)