PE0805FRE470R02Z
- 型號描述:
20 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Metal Foil
RES 0.02 OHM 1% 1/2W 0805
- 型號:
- PE0805FRE470R02Z
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 20 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Metal Foil
- Features
- Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.033" (0.85mm)