PE0805FRE470R02L
- 型號描述:
20 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.02 OHM 1% 1/2W 0805
- 型號:
- PE0805FRE470R02L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 20 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)