PE0603FRF7T0R03L
- 型號描述:
30 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.03 OHM 1% 1/3W 0603
- 型號:
- PE0603FRF7T0R03L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 30 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)