首頁 > YAGEO代理商 > PE0603FRF070R033L
影像僅供參考,以產品規格為準
PE0603FRF070R033L
型號描述:
33 mOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.033 OHM 1% 1/10W 0603
型號:
PE0603FRF070R033L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
33 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)