首頁 > YAGEO代理商 > PE0603DRM070R1L
影像僅供參考,以產品規格為準
PE0603DRM070R1L
型號描述:
100 mOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
型號:
PE0603DRM070R1L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)