PE0603DRF7T0R01L
- 型號描述:
10 mOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.01 OHM 0.5% 1/3W 0603
- 型號:
- PE0603DRF7T0R01L
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 10 mOhms
- Tolerance
- ±0.5%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)