PE0603DRF570R03L
- 型號描述:
30 mOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.03 OHM 0.5% 1/2W 0603
- 型號:
- PE0603DRF570R03L
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 30 mOhms
- Tolerance
- ±0.5%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)