首頁 > YAGEO代理商 > PE0201FRF070R1L
影像僅供參考,以產品規格為準
PE0201FRF070R1L
型號描述:
100 mOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
RES 0.1 OHM 1% 1/20W 0201
型號:
PE0201FRF070R1L
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
0201
Ratings
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.31mm)
Height - Seated (Max)
0.012" (0.31mm)