PA2512FKM070R08E
- 型號描述:
80 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.08 OHM 1% 1W 2512
- 型號:
- PA2512FKM070R08E
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 80 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.88mm)