PA2512FKF7T0R05E
- 型號描述:
50 mOhms ±1% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.05 OHM 1% 3W 2512
- 型號:
- PA2512FKF7T0R05E
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 50 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 3W
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.88mm)