PA2512FKF070R004E
- 型號描述:
4 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.004 OHM 1% 1W 2512
- 型號:
- PA2512FKF070R004E
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
- Composition
- Metal Element
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.88mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 4 mOhms