PA0805FRL470R01Z
- 型號描述:
10 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
- 型號:
- PA0805FRL470R01Z
- Resistance
- 10 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.45mm)