PA0805FRE470R01L
- 型號描述:
10 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
- 型號:
- PA0805FRE470R01L
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±1%
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.45mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 mOhms