PA0603FRE7T0R005L
- 型號描述:
5 mOhms ±1% 0.3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.005 OHM 1% 0.3W 0603
- 型號:
- PA0603FRE7T0R005L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 5 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.3W
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.45mm)