PA0402FRL570R01L
- 型號描述:
10 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0402
- 型號:
- PA0402FRL570R01L
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Tolerance
- ±1%
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 mOhms