PA0402FRL570R005L
- 型號描述:
5 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
RES 0.005 OHM 1% 1/3W 0402
- 型號:
- PA0402FRL570R005L
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 5 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Composition
- Metal Element
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)