NT0603BRD0710KL
- 型號描述:
10 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES THIN FILM 0.10% 3/20W 10K
- 型號:
- NT0603BRD0710KL
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 10 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.15W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)