首頁 > YAGEO代理商 > NT0603BRD0710KL
影像僅供參考,以產品規格為準
NT0603BRD0710KL
型號描述:
10 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES THIN FILM 0.10% 3/20W 10K
型號:
NT0603BRD0710KL
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.15W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)