CS0805KRX7RYBB102
- 型號描述:
1000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805
- 型號:
- CS0805KRX7RYBB102
- 品牌:
- YAGEO
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 250V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF