CQ0201ARNPO9BN1R0
- 型號描述:
1 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0201
- 型號:
- CQ0201ARNPO9BN1R0
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.05pF
- Lead Style
- Features
- High Q
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 pF