CFR100JT-52-91R
- 型號描述:
- 碳膜電阻器 - 透孔 91 Ohms 1W 400 V 5% - 55 C+ 155 C Axial 350 PPM / C AEC-Q200
- 型號:
- CFR100JT-52-91R
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Packaging
- Tape & Box (TB)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±350ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Resistance
- 91 Ohms