首頁 > YAGEO代理商 > CFR-50JR-52-5R1
影像僅供參考,以產品規格為準
CFR-50JR-52-5R1
型號描述:
5.1 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
RES 5.1 OHM 5% 1/2W AXIAL
型號:
CFR-50JR-52-5R1
品牌:
YAGEO
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Resistance
5.1 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)