CFR-50JR-52-5R1
- 型號描述:
- 碳膜電阻器 - 透孔 5.1 Ohms 1/2W 350 V 5% - 55 C+ 155 C Axial - 350 PPM / C, + 500 PPM / C AEC-Q200
- 型號:
- CFR-50JR-52-5R1
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
數量:
- Resistance
- 5.1 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Carbon Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- -500/ +350ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Axial
- Size / Dimension
- 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)