CFR-50JB-52-2K2
- 型號描述:
2.2 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
- 型號:
- CFR-50JB-52-2K2
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- -500/ +350ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Resistance
- 2.2 kOhms