首頁 > YAGEO代理商 > CFR-25JR-52-7K5
影像僅供參考,以產品規格為準
CFR-25JR-52-7K5
型號描述:
7.5 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
RES 7.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
型號:
CFR-25JR-52-7K5
Resistance
7.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)