CFR-25JR-52-10R
- 型號描述:
10 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
- 型號:
- CFR-25JR-52-10R
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- -500/ +350ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
- Composition
- Carbon Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 Ohms