CFR-25JB-52-1K2
- 型號描述:
1.2 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
RES 1.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
- 型號:
- CFR-25JB-52-1K2
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- -500/ +350ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Resistance
- 1.2 kOhms