CFR-12JB-52-100K
- 型號描述:
100 kOhms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
RES 100K OHM 5% 1/6W AXIAL
- 型號:
- CFR-12JB-52-100K
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.167W, 1/6W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- 0/ -700ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Resistance
- 100 kOhms