AF0402JR-0733RL
- 型號描述:
- 厚膜電阻器 - SMD 33 Ohms 1/16 W 0402 5% AEC-Q200
- 型號:
- AF0402JR-0733RL
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 33 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.015" (0.37mm)