首頁 > XP Power代理商 > MTC5028S12
影像僅供參考,以產品規格為準
MTC5028S12
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 4.2A 10V - 40V Input
DC DC CONVERTER 12V 50W
型號:
MTC5028S12
品牌:
XP Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
10V
Voltage - Input (Max)
40V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
4.2A
Power (Watts)
50 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
84%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
11-DIP Module
Size / Dimension
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)