首頁 > XP Power代理商 > FCS40US24
影像僅供參考,以產品規格為準
FCS40US24
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 80 ~ 264 VAC Input
機箱式電源 XP Power, AC-DC converter, 40W, Low cost, 60335
型號:
FCS40US24
品牌:
XP Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
48
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Power (Watts)
40W
Features
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 1.04" H (76.2mm x 50.8mm x 26.5mm)
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Type
Open Frame
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency
CE
Efficiency
85%
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
4 kV
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Standard Number
Current - Output 1
1.67 A